PomiaryAkustyczne.net jest firmą konsultingową działającą od 2010 roku w Zielonej Górze w województwie lubuskim. Specjalizujemy się w m.in. w ekspertyzach akustycznych oraz modelowaniu akustycznym sal.

Należymy do rodziny firm Acoustic Associates (www.acousticassociates.co.uk), w skład której wchodzi osiem placówek w Wielkiej Brytanii oraz jedna w Polsce. Marka Acoustic Associates istnieje od 1990 roku, a jej polskie biuro kontynuuje tradycję rzetelnego, profesjonalnego i niezależnego konsultingu w zakresie optymalnej słyszalności i walki z hałasem.

Głównym obszarem naszej działalności jest akustyka budowlana i środowiskowa. Oprócz udzielania porad z tych dziedzin przeprowadzamy pomiary wibracji i hałasu przemysłowego  ze źródeł takich jak autostrady czy fabryki. Ponadto badamy izolacyjność akustyczną, czas pogłosu, współczynnik zrozumiałości itp. w aulach, salach koncertowych i innych pomieszczeniach, gdzie jakość dźwięku jest szczególnie ważna dla odbioru muzyki czy mowy. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem pierwszej klasy dokładności pomiarowej oraz specjalistycznym oprogramowaniem, m.in. CATT, IMMI, INSUL, BASTIAN, z którego wykorzystaniem tworzymy mapy akustyczne.

Jarosław Gil – specjalista od izolacji akustycznej z międzynarodowym doświadczeniem

Założycielem PomiaryAkustyczne.net jest dr Jarosław Gil – absolwent Wydziału Fizyki (kierunek Akustyka) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uzyskał tytuł doktora nauk technicznych (dyscyplina: budownictwo) na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Lądowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jarosław Gil ma siedmioletnie doświadczenie z zakresu konsultingu akustycznego zdobyte w Acoustic Associates (Peterborough) w Wielkiej Brytanii. Jest członkiem dwóch brytyjskich organizacji zrzeszających inżynierów: Institute of Acoustics oraz Institution of Diagnostic Engineers.

Jarosław Gil wykonał wiele ekspertyz akustycznych projektów budowlanych, pomiarów hałasu, drgań, izolacyjności akustycznej i czasu pogłosu. Prowadził też kursy z zakresu akustyki środowiskowej oraz pomiarów wibracji i na stanowisku pracy. Zdobytą wiedzę i doświadczenie zawarł w specjalistycznym poradniku ,,Izolacyjność akustyczna w budownictwie mieszkaniowym’’ dostępnym w sprzedaży online.